Çocuk Atölyeleri

 • Farklı ilgi alanlarına hitap eden Atölyelerimiz Hokus Pokus Ekibi tarafından özenle hazırlanmıştır

 • Montessori yaklaşımının doğruları esas alınarak uzman kadromuzla hazırladığımız özgün Hokus Pokus Atölyeleri ile çocuğunuz hem eğlenecek, hem yeteneklerini geliştirecek hem de uzman Hokus Pokus Montessori ekibimiz sayesinde güçlü bir kişilik oluşturmanın temellerini atacak.

  • STORY S.T.E.M
   Çocuk Atölyesi
   • Yaş
    7+
  • Heykel Atölyesi
   Çocuk Atölyesi
   • Yaş
    4+
  • Totem Atölyesi
   Çocuk Atölyesi
   • Yaş
    4+
  • Cake Pop Atölyesi
   Çocuk Atölyesi
   • Yaş
    4+
 • 4 Atölyeden birini Seçene ''Masal Atölyesi'' Hediye!
 • Atölye Detayları

  Nefes Oyunları: Oyun oynamak birbirimizi tanımanın en kestirme yoldur. Zira iyi bir oyun partnerimiz olduğunda fazla söze gerek kalmadan, uyumlu, huzurlu ve kendimizi her zamankinden daha çok bütüne ait hissederiz. Bir ve bütün hissetmenin  aracı olarak yoga, ki kelime bağlanmak kökünden gelir ve anlamı birleştirmektir, insanı evrendeki canlı ve cansız olan her şeyle birleştirir. 

  Yoga, inancı ve yaşam seçimleri ne olursa olsun yetişkin veya çocuk hepimiz için yüzlerce yıl deneyimlenmiş bir yol haritası önerir.

  Dört hafta boyunca oynayacağımız oyunlarda yoga felsefesine bağlı kalarak bu kadim öğretinin  kıymetli basamaklarından pranayamayı deneyimleyeceğiz.

  Elbette bir yetişkinin pranayama çalışmasından farklı olarak alıp verdiğimiz nefesleri renkler, formlar, mandalalar, müzik ve hikayelerle süsleyeceğiz. Merakı, yönelimi her ne olursa olsun, yorulduğunda, kendini üzgün hissettiğinde, uykuya dalmakta zorlandığında, hatta susadığında nasıl nefes alıp verirse, o anın içinde daha konforlu kalabileceğini bilmek çocuk, büyük hepimizin hoşuna gitmez mi?

  Eğitmen: Elvan Eti

  Oyuncak Ev Atölyesi: 2 gün 4 saat sürecek olan bu atölyede çocuklar kendi ahşap oyuncak evlerini tasarlayacaklar. Önce iç ve dış cepheleri boya ve duvar kağıdı ile diledikleri şekilde renklendirip ardından avize, yatak, koltuk, masa, sandalye, televizyon vb. mobilya ve dekoratif eşyaları tasarlayarak diğer katılımcılara evlerinin sunumunu yapacak ve tamamen kendi tasarımları olan oyuncak evlerini gelecek oyunlarına eşlik etmek üzere evlerine götürecekler. 

  Cadılık ve Büyücülük Akademisi: 2 gün 4 saat sürecek olan akademide çocuklar sihirli değnek yapımı, kendi cadı şapkalarını tasarlama, iksir yapımı, büyü kitabı hazırlama, hikaye yazma vb. çalışmalarla sihirli bir dünyaya yolculuk edecekler. 

  Süper Kahraman Akademisi: 2 gün 4 saat sürecek olan akademi çocuklara kendi süper kahramanlarını yaratma, pelerin, maske ve logo tasarımı ve yapımı, hikaye yazma, özel güç aksesuarı tasarlama gibi olanaklar tanıyor.

  Elf Akademisi: Noel babanın hediye hazırlamak ve dağıtmak için Elf’lere ihtiyacı var. İşte bu noktada Hokus Pokus Elf’leri yardıma koşuyor. Kişiye özel hediye tasarımı, hediye paketleme, Elf kulakları, Elf ayakkabıları yapımı ve daha bir çok yaratıcı tasarımla Noel Baba’nın yardımına yetişecek Elf’ler Hokus Pokus Elf Akademisi’nden 2 gün 4 saat sürecek bir eğitimin ardından mezun oluyor. 

  Masal Atölyesi: “Masal dinlememiş çocuklar büyüyünce kedi resmini cetvelle çizer.” Cemal Süreya. Masallar bize fantastik bir dünyanın kapılarını aralayan, büyülü dünyalara seyahat etmemizi sağlayan en hızlı yoldur. Birlikte çıkacağımız bu sihirli yolculuğun ardından yapılan atölye çalışması ise tatlı bir anı olarak sizinle eve gelecek.

  Hikayeni Yaz: 7-11 yaş aralığındaki okumayı ve yazmayı yeni öğrenen çocuklar için yaratıcı yazma atölyesi. / Parmak Örgüsü: Çocuğunuz atkısını kendi yapsa mesela… Ya da size anneler günü hediyesi olarak bir şal örse… Çok güzel olmaz mıydı? 5 yaş ve üzeri miniklere ince motor gelişimini destekleyen ve bere, atkı, şal, battaniye gibi kullanılabilen üretimler yapmalarına olanak tanıyan örgü atölyesi. / Cakepop: Son yılların en popüler atıştırmalığı cakepoplar… Biz de her atölyede farklı malzemeler ve tasarımlarla kendi cakepoplarımızı yapıp süt eşliğinde lüpletiyoruz. Artarsa siz de tadına bakabilirsiniz 😉 / Totem: Totemler yüz yıllar öncesine dayanan geçmişleriyle hayatlarımızda kalmaya devam edip bizi korkularımızda koruyor. Bizde bu atölyede korkularımızı paylaşıp bizi onlardan koruyacak yaratıcı totemler yapıyoruz. / Bez Bebek: Erkek, kız tüm çocukların çok eğlenerek katıldıkları bu atölyede kendi bez bebeklerimizi yapıyoruz. / Dev Ponpon: Odalarımızı süsleyecek koccamaaaannn ponponlar yapıyoruz. / Story S.T.E.M: Hikaye ve masal kahramanlarının sorunlarına bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarını kullanarak çözümler geliştiriyoruz. / Yaratıcılık Atölyesi: Çocukların yaratıcılıklarının sınırlarını zorlayarak her ders değişen malzemelerle kullanılabilir ve/veya dekoratif ürünler geliştirdikleri yaratıcı atölye. / Sanat Dansı: Dans, ritim, hareket ve resmin birleştiği bu atölyede çocuklar hareketi dikey, yatay ve hareketli resimlere dönüştürüyor. / Gelişimsel Hareket: Herhangi bir alet ya da müzik kullanmadan çocukların tamamen kendi bedenlerini dinleyerek kendi güç ve kapasiteleri kadar eşlik ettikleri, fiziksel sınırlarını tanırken sosyal ve kişisel güven inşa ettikleri hareket atölyesi. / Mini Tartölet: Minik şeflerin lezzetli elleriyle hazırladıkları tatlı-tuzlu tartöletler gününüze keyif katacak.   

  Bilgi ve rezervasyon için hemen Arayın!

  Bugüne Kadar Yapılan Atölyelerin Sayısı

  • Bugüne kadar yapılan Atölyelerin sayısı310
  • Bugüne kadar yapılan Çocuk Atölyelerin sayısı198
  • Bugüne kadar yapılan Yetişkin Atölyelerin sayısı112
 • Atölyelerin Önemi ve Çocuğun Gelişimi Üzerindeki Etkisi

  Çocuklarımız günümüz şartlarında daha çok evde bilgisayarın başında veya cep telefonlarıyla vakit geçiriyorlar. Eskiden evde ailece oyunlar oynanırdı veya çocuklar dışarıda arkadaşlarıyla vakit geçirirdi. Oyun konsolları yüzünden artık çocuklar eve hapis oluyorlar. Halbuki çocukların gelişimleri için sosyalleşmek son derece önemli.

  Bu etkinlik çalışmaları ise onlar için vazgeçilmezdir, çocuğun en doğal öğrenme aracıdır. Oyun çocuklar için keşfetme, öğrenme ve kendini etkili ifade etme anlamı taşır. Bu gerçeğe Montessori’nin de öğretileri eklenince özgür ve kendine güvenen çocuk nesilleri yetişiyor.

  Çocuğun her yaşadığı duyguyu sınayıp, deneyip ve pekiştirdiği kendinden bir şeyler katmak için heycanlandığı bir deney alanı olarak da tanımlayabiliriz oyunu. Oyun oynamak çocuklar için sadece eğlence anlamına gelse de aslında oyunların öğretici yanları onlar için çok daha önemlidir.

  Montessori öğretilerini de uyguladığınızda ceza – ödül ilişkisi olmadan defalarca deneyerek belki de yanılarak ve merak ederek öğrenirken çocuk atölyesinden faydalanabilirler.

  Oyun atölyeleri programı çocuğun bu ihtiyacını karşılıyor. Bu etkinlikler sayesinde bilgi aktarımı en iyi şekilde yansıtılıyor. Bu aynı zamanda onlar için en iyi eğitim yöntemi.

  Hayal güçlerini kullandıkları etkinlikler ve atölyeler sayesinde doyasıya eğleniyorlar. Her bir atölyede arkadaşlarıyla anlaşmayı öğreniyorlar ve onların sınırlarını keşfediyorlar. İnsan ilişkilerindeki ilk adımlarını atarak sosyalleşmenin ne demek olduğunun farkına varıyorlar. Onlar için hayatın ciddi bir amacı yoktur. Onlara birşeyler öğretmek istiyorsanız bunun yolu eğlence olmalıdır.

 • Hemen Iletişime Geçin!

Bilgi ve Rezevasyon