Anneli Oyun Grupları

 • 18-36 Ay Ebeveyinli Oyun Grupları

  • Hafta İçi
   Salı ve Perşembe (10.30-12.00)
  • Hafta Sonu
   Pazar (10.30-12.00)
  • Mommy & Me (İngilizce Oyun Grubu)
   Çarşamba - Cuma (10.30-12.00)
 • Diğer Oyun Gruplarından Farkımız

  • MONTESSORİ
   Dr. Montessorinin öğretileri Hokus Pokus’un temel taşlarıdır. Bizce özgür ve merakı uyandırılmış bir çocuk her şeyi öğrenebilir ve başarabilir.
  • OYUNLAR

   1-3 yaş grubunun en iyi öğrenme şekli oyundur. Hokus Pokus Takımı tüm oyunları özenle seçer ve oyuncakları ve hatta oyun hamurlarını kendileri hazırlar.

  • AKTİVİTELER

   Sınıfımız yaş gruplarının ihtiyaçlarına uygun şekilde hazırlanmıştır. Eğitim ve gelişimlerine yardımcı olacak aktiviteler bulundurmaktadır.

  • Montessori yontemiyle kızımın kendi başına neler yapabileceğini gördum. Ona firsatlar tanıdıkça kendinden büyük işler başarabildiğini görmek çok güzel:)

   Esra Yöndem
  • Herkesin oyun grubu anlayışı farklıdır. Ben ilk başlangıç için kurumsallaşmamış, samimi, çocuğumun rahat oyun oynayabileceği, oynarken öğrenebileceği, sosyalleşebileceği bir yer aradım ve sonunda burda buldum.

   Rabia Sancaktaroğlu
 • Evde Bakıcı Olmasıyla Çocuğunu Anneli Oyun Grubuna Göndermek Arasındaki Fark?

  Montessori öğretilerine göre bir çocuk ancak merak ederek ve keşfederek öğrenebiliyor. Sınırların ve yasakların olduğu bir ortamda sağlıklı bir keşfetme yolculuğu olamıyor ve beraberinde oynayarak öğrenme fırsatı da vermiş olmuyoruz. Bizim oluşturduğum çocuklar bizim hazırladığımız veya kendi hazırladıkları oyuncaklarla oynama sansı buluyor.

  Bunu yaparken de arkadaşlarıyla paylaşmayı, iletişim kurmayı ve ortak eğlenmeyi tecrübe ediyorlar. Çocukların öğrenmeleri, merak etmelerinden ve temelde oynamalarından geçiyor. Yetişkinler gibi anlayarak öğrenmeleri mümkün değil. Oyun onlara keşfetmeyi, merak gidermeyi ve sonunda tecrübe biriktirmeyi sağlıyor.   Yapılan atölye çalışması ise yine eğlence yoluyla anneleri ile birlikte yaptıkları sanatsal bir faaliyettir.

  Müdahaleden uzak 8 yıldan beri hazırladığımız birbirinden farklı oyuncaklarla oynayarak kendilerini ve alanlarını keşfediyorlar. Çocuklar için güvenli, rahat ve onları keşfetmeye yönlendiren bir oyun ortamı oluşturduğunuzda çocuğun sağlıklı gelişimi ve öğrenimi kendiliğinden oluşur.

  Hokus Pokus ailesi olarak 2010’dan beri edindiğimiz değerli tecrübelerden faydalanarak çocuğunuzun her şeyden önce bilinçli eğitmenler eşliğinde oynayıp keyifli vakit geçirmelerini sağlıyoruz.

  Maria Montessori’nin bu sözünü paylaşmak istiyoruz sizinle: “Imagination does not become great until human beings, given the courage and the strength, use it to create.” 

  Oyun Grubunun Çocuğunuz Üzerindeki Önemi

  Günümüz çağında çocuklar sokakta veya parkta daha az vakit geçiriyorlar. Genelde onlara anneanne, babaanne veya bakıcı tarafından evde bakılıyor. Fakat özellikle 0-3 yaş aralığındaki çocukların yaşıtlarıyla oynamaya ihtiyaçları var. Şunu da unutmamak lazım ki, çocukların bedenleri ve kişilik özellikleri bu dönemde gelişiyor.

  Oyun Gruplarında, Çocuklar için ailelerinin dışında ilk defa sosyalleşebildikleri bir ortam sunuluyor. Burada dillerini, kurallarını ve oyuncaklarını paylaşmayı öğreniyorlar. Bu öğrendikleri onların ilerde okul ve eğitim hayatına kolay adapte olmalarını sağlar.

  Anneli oyun grubuna çocuklar anneleriyle beraber katılıyorlar. Beraber oynanan oyunlar anne ve çocuk arasındaki ilişkiyi sağlamlaştırıyor. Ayrıca anneli oyun grupları çocukların diğer çocuklar ile ve annelerin diğer anneler ile kaynaşarak sosyal bir ortam yakalamalarını sağlıyor.

  Montessori tabanlı oyun grupları; ödül-ceza kullanılmaz ve öğretmen uyarıları yoktur. Çocukların kendi kişisel öğrenme hızında, kendi merakları ve istekleri doğrultusunda, sebep-sonuç ilişkisi üzerinden öğrenmesi sağlanıyor.

  Tüm bu etkenler göz önünde bulundurulduğunda çocukların kişisel ve sosyal olarak gelişiminde oyun gruplarının önemini görebiliriz.

 • Hemen İletişime Geçin!

Call Now ButtonBilgi ve Rezevasyon